Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş ve Temel Karamollaoğlu Kayseri’de

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kayseri’de miting düzenliyor.

Kürsüye birinci olarak Mansur Yavaş çıktı. Yavaş açıklamasında, “Seçime giderken vatandaş akıllarına geldi. Hiçbir vakit Silahlı Kuvvetlerimiz, mescitlerimiz siyasete alet edilmemiştir. Çaresizlikten her şeyi yapıyorlar. Onları bırakın” tabirlerini kullandı.

A Haber’de İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’i yönelik nahoş sözlerle gaye alan Onur Erim’e reaksiyon gösteren Yavaş, “Bir televizyonda eski Ankara Büyükşehir Belediye Lideri’nin danışmanlığını yapmış şahıs, sayın Akşener’e olmayacak sözler sarf etti. Allah kahretsin sizi! Materyaliniz mi kalmadı? Gerçi bakıyorum, danışmanlığını yaptığı kişi daha ahlaklı, bu sözleri söyleyen mi daha ahlaklı merak ediyorum” sözlerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU: KILIÇDAROĞLU’NA GÜVENİYORUM

Mansur Yavaş’ın akabinde kürsüye Temel Karamollaoğlu çıktı.

“15 gün sonra seçimler yapılacak” diyen Karamollaoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı 21 yıldır misyonda bulunuyor. Aslında Anayasa müsaade vermemesine karşın oluşturulan algı sonucunda ‘Bir 5 yıl daha verin bana, Türkiye’yi uçuracağım’ dedi. Geçmişte de söylemişti. Türkiye kimi yerlerde uçtu lakin konacak yer bulamıyor” tabirlerini kullandı.

Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Adalet olmadan bir ülkede huzur olmaz, barış olmaz. Biz bir ortaya geldiğimiz vakit evvel bir cumhurbaşkanı seçilecek. Sayın Kılıçdaroğlu bu vazifeyi en uygun biçimde yapabilecek olan bir insandır.”

“Bazen soruyorlar, ‘Güveniyor musunuz?’ diye. Ben sayın Kılıçdaroğlu’na güveniyorum” diyen Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Kendisi ile geçmişte mesai yapmış insanların bana söylediği iki konu var. Birisi dürüsttür; yemez ve yedirtmez. Bu şu anda en çok gereksinim duyduğumuz özelliklerden birisi. İki, bir sıkıntıyı üstlenirse onu muvaffakiyetle tamamlamak için bütün gücünü sarf eder.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir