Kendisiyle evlenmek istemeyen kadına kurşun yağdırdı: Cezası belli oldu

İstanbul Gaziosmanpaşa’da, 11 Ocak 2022’de Yücel Viran isimli sanık, kendisiyle evlenmeyi kabul etmediği ve bir oburuyla evlendiği için Tuğçe D.A. isimli bayanın aracının önünü keserek, bayana kurşun yağdırdı. Tuğçe D.A.’yı ağır yaralayan sanık hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, “Kasten öldürmeye teşebbüs” ve “Ruhsatsız silah taşıma” hatalarından 10 yıldan 18 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Yücel Viran getirilirken, şikayetçi Tuğçe D.A. da nahkemede hazır bulundu.

Bir evvelki duruşmada, sanık hakkında, “Kasten öldürme teşebbüs” ve “Ruhsatsız silah taşıma” cürümlerinden 10 yıldan 18 yıla kadar mahpus istenen mütalaaya karşı taraflara kelam verildi.

“EN AĞIR BİÇİMDE CEZALANDIRILSIN”

Şikayetçi Tuğçe D.A. sanığın en ağır biçimde cezalandırılmasını talep etti.

Şikayetçinin avukatı da “Sanığın hareketinin öldürme kastıyla işlenmediği ve tahrik altında işlendiği argümanını kabul etmiyoruz. Sanığın hareketinin sebebi müvekkilimin diğeriyle evlenmesidir. Kabahat tasarlanarak işlenmiştir” dedi.

TEHDİT ETMEK İÇİN SİLAH FOTOĞRAFLARI GÖNDERDİ “FİKRİNİ ALMAK İÇİNDİ” DEDİ

Tuğçe D.A.’nın evlendiğini öğrenen sanığın, bildiriyle silah fotoğrafları gönderdiği ortaya çıktı. Avukat, sanığın gönderdiği mesajları mahkeme sundu. Bunun üzerine kelam verilen sanık Yücel Viran ise “Bu iletiler bana aittir, lakin silahı şikayetçiye göstermemin sebebi silah satın alacağım için bu husustaki fikrini almamdır” dedi.

Son savunması sorulan sanık Viran, “Şikayetçiyi Allah’a havale ediyorum. Tahliyemi talep ederim” dedi.

İKİ HATADAN CEZA VERİLDİ

Mahkeme heyeti, sanık Yücel Viran’ı “Kasten öldürmeye teşebbüs” cürmünden 14 yıl mahpus cezasına çarptırdı. Sanık Viran hakkında “Ruhsatsız silah taşımak” cürmünden toplam 19 bin 750 isimli para cezasına çarptırılarak tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir