19 yaşındaki Veli Eren’den 6 gündür haber yok

İzmir’de marangoz Mehmet Atay ile internet üzerinden kıyafet satan Ebru Atay (45) çiftinin iki erkek çocuğundan büyüğü olan ve bir diş polikliniğinde çalışan Veli Eren Atay, 15 Temmuz’da bir küme arkadaşıyla buluşmak için öğle saatlerinde Karşıyaka’daki konutundan Çeşme’ye gitti.

Atay, birebir gün akşam arkadaşlarıyla Alaçatı’daki bir cümbüş kulübüne geçti. Görgü şahitleri ve kamera kayıtlarına nazaran, saat 02.30 sıralarında Atay’ın birlikte eğlenmeye geldiği 2’si kız, 4 arkadaşı yerden ayrıldı. Veli Eren Atay ise yerden saat 04.00 sıralarında çıktı. Atay, en son 16 Temmuz’da saat 19.00 sıralarında bir minibüs sürücüsü tarafından yanında bir şahısla Alaçatı ilçe merkezine yürürken görüldü.

En son annesi ile 16 Temmuz saat 01.30’da telefon görüşmesi gerçekleştiren Veli Eren Atay’ın, kendisini merak etmemelerini, Çeşme’de çok eğlendiklerini söylediği öğrenildi. Lakin Atay’dan bir daha haber alınamadı. Oğullarının hayatından kaygı eden Mehmet – Ebru Atay çifti, polis merkezine gidip, kayıp müracaatında bulundu.

“TELEFONUNU KAYBETTİĞİNİ VE ONU ARADIĞINI SÖYLEMİŞ”

Oğlunun hayatından tasa ettiklerini belirten Mehmet Atay, “Oğulum arkadaşlarıyla gittiği cümbüş yerinden 04.00’te arkadaşlarından sonra ayrılıp, 2-3 kilometre aradaki Delikli Koy’a gidiyor. Orada Çeşme’ye birlikte gittiği arkadaşları değil de diğer arkadaşlarıyla karşılaşıyor. Oğluma, ‘Ne yapıyorsun’ diye sormuşlar. Telefonunu kaybettiğini ve onu aradığını söylemiş. Arkadaşları da aramasına yardım etmiş. Fakat, onlarda ilerleyen saatlerde, ‘Eve dönmemiz gerekiyor’ diyerek, yanından ayrılmışlar. Oğulum telefonunu aramaya devam etmiş. Saat 08.00 üzere oğlum burada uyuyakalmış. Biri görüp, ‘Burası güneş, gölge bir yere geç’ diye, uyarmış. Bunun üzerine kalkıp, halk plajının bulunduğu alana geçmiş. Plajdaki bir ağabeyimizden su istemiş. Bu kişi su vermiş biraz da yanındaki cipsten ikram etmiş. Oğlumun ayrılmasından çabucak sonra o kişi durumunun düzgün olmadığını düşünerek 155’i aramış. Sarhoş olabilir diye düşünüyorum. Bu kişi polisi ararken oğlum oradan uzaklaşmış. Saat 19.00 üzere Alaçatı’da vazife yapan bir minibüs sürücüsü oğlumu görüyor. En son gören de bu minibüs sürücüsü. Oğlumun yanında kişi daha varmış. Tahminen binerler diye yanlarında durmuş. Lakin binmemişler” dedi.

Oğullarının ortadan kaybolduğu günden bu yana çok yıprandıklarını belirten Atay, “Tüm yakınlarımız, akrabalarımı perişan halde. Oğlumun, hiçbir külfeti, sorunu yoktu. Bir yere gideceksek, birlikte gidip eğlenirdik. Daha evvel de Çeşme’ye gitmişliği vardı. Lakin vakitlice dönerdi. Telaşlıyız. Haber alamıyoruz. Başına bir şey gelmiş olmasından korkuyoruz. Gören ya da yerini bilen varsa lütfen en yakın güvenlik güçlerine bildirsin” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir