Orkun Gül, Avon’da Türkiye’ye ek olarak Ortadoğu ve Afrika’ya da liderlik edecek


Avon Türkiye, başarıyla yürüttüğü operasyonlarının yanı sıra global ekiplere transferlerini de sürdürüyor. Avon Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, yeni dönemde mevcut görevinin yanı sıra bölgesel liderlik pozisyonunu da üstlendi. Orkun Gül 1 Temmuz itibariyle AVON Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı ve Avon Türkiye Genel Müdürü  olarak doğrudan Avon Global CEO’su Angela Cretu’nun ekibinde yer alıyor. 

 Güzellik devi Avon’un Türkiye Genel Müdürü Orkun Gül, Global’de yeni bir göreve getirildi. Orkun Gül; 1 Temmuz’dan itibaren AVON Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı ve Avon Türkiye Genel Müdürü oldu.      . 

Üniversite sınavında Türkiye üçüncülüğünü elde eden Orkun Gül, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden 2003 yılında onur öğrencisi olarak mezun oldu. Kariyerine Procter&Gamble’da başladı ve burada 7 yıl boyunca Pazar Araştırmaları Müdürü, Eczane Kanalı Satış Müdürü, Geleneksel Kanal Satış Müdürü ve Zincir Mağazalar Müşteri Yöneticisi olarak görev aldı. Avon ailesine 2010 yılında, üst düzey yönetici adaylarına yönelik bir program olan Global Satış Akademisi kapsamında dahil oldu. 5 yıl yürüttüğü Bölge Satış Grup Müdürlüğü görevinin ardından 2015 yılında Satış Direktörü olarak atandı. Elde ettiği başarılı sonuçlar neticesinde 2017 yılında ise Türkiye’deki Genel Müdürlük bayrağını devraldı. 

Orkun Gül, 6 yıllık Genel Müdürlük dönemi boyunca, yeni iş modellerinin uygulanılması, markanın çok kanallı stratejisinin hayata geçirilmesi, perakende ve çevrimiçi kanalların geliştirilmesi gibi pek çok başarılı ve öncü çalışmaya liderlik etti. 

Yeni görevi ile Orkun Gül, AVON Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Başkanı ve Avon Türkiye Genel Müdürü olarak doğrudan Avon Global CEO’su Angela Cretu’nun ekibinde yer alıyor.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir