Kerem Aktürkoğlu’na İspanya’dan dev talip

İspanya Birinci Futbol Ligi (La Liga) takımı Atletico Madrid’in Galatasaraylı futbolcu Kerem Aktürkoğlu‘na talip olduğu sav edildi.

İspanyol basını, Atletico Madrid’in Galatasaray’da gösterdiği performansla isminden kelam ettiren Kerem Aktürkoğlu’nu transfer etmek istediğini yazdı.

2014 yılında Arda Turan’ı İspanyollara gönderen Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu gelişmesi yaşanıyor. İspanyol basını, 24 yaşındaki oyuncuyu yeni Arda Turan olarak tabir etti ve Atletico’nun sarı-kırmızılı oyuncuyu transfer etmek istediğini yazdı.

“Kariyerinde yeni bir sıçrama”

Haberde şu anda Türk futbolunun değerli isimlerinden biri olarak gösterilen Kerem Aktürkoğlu’nun mesleğinde yeni bir sıçrama yapmaya hazır olduğu belirtildi.

Galatasaray’ın genç yıldızının Atletico Madrid’i tercih ederek kendisi ismine kıymetli bir meslek fırsatını da eline almış olacağı yazılırken oyuncunun mukavelesini 2026’ya kadar uzattığı hatırlatıldı.

“Yeni Arda”

Ayrıca, İspanyol devinin yeni Arda Turan olarak gördüğü Kerem Aktürkoğlu için 15 milyon euro ödemeye razı olduğu kaydedildi.

Başarılı oyuncu bu dönem Galatasaray ile toplamda 13 maça çıktı ve 5 gol kaydetti. Piyasa kıymeti 13 milyon euro olan 24 yaşındaki yıldız oyuncu sarı-kırmızılı grupla çıktığı 96 maçta 25 gol ve 17 asist yapma başarısı gösterdi. (Sporx)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir