Faruk Çelik Erdoğan’ın en büyük rakibini açıkladı: Biden

AK Partili eski bakanlardan olan Artvin Milletvekili Adayı Faruk Çelik, Arhavi ilçesinde partisinin seçim uyum merkezinin açılışında yaptığı konuşmada 14 Mayıs’ta Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimlerinden birinin yapılacağını belirtti. Türkiye’nin kritik bir coğrafyada bulunması nedeniyle çok güçlü olması gerektiğini tabir eden Çelik şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız bir taraftan savunma sanayine tartı verirken öbür taraftan ekonomik alandaki güçlenmemizi gerçekleştirmek için var gücüyle çalışıyor. Yıllarca şu denizlerde Akdeniz’dir, Karadeniz’dir petrolün doğalgazın varlığı söylenmesine karşın kendi gemimiz olmadığı için, kendi mühendisimiz olmadığı için ele mahkum olduğumuz için doğalgaz yok dediler, petrol yok dediler. Doğalgazın çıkması petrolün çıkması Türkiye’nin güç bağımlılığını ortadan kaldıracak hasebiyle ekonomik manada güçlü bir Türkiye süratli bir formda yoluna devam ediyor. Yüzde 20’lerde olan kendimizi savunma gücümüz yüzde 80’lere gelmiş bulunuyor. Namerde filan muhtaç değiliz.”

Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan’ın yalnızca siyasi partilerle çaba etmediğini belirten Çelik şöyle devam etti: “Tayyip Erdoğan’ın en büyük rakibi Amerika Devlet Başkanı Biden’dır. Terör örgütlerine tırlarla silah gönderenler, terör örgütlerini besleyenler hiç utanmadan sıkılmadan diyorlar ki ‘Tayyip Erdoğan’ı indirmek için ne gerekiyorsa yapacağız.’ Arhavi bunlara karşılık verecek mi? Bu memleketin yerli ve ulusal siyasetlerini yürüten AK takımlara Cumhur İttifakına çok büyük dayanak beklediğimizi sizlerle paylaşıyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir