Eşinin ilk bebeklerini öldürdüğünü iddia etmişti; mahkeme velayeti anneye verdi, 5 yaşındaki kız “beni dövüyor” diye ağladı

Gaziantep’te eşiyle boşanma aşamasındaki İsmail Panoğlu, mahkemenin; birinci çocuğunu öldürdüğünü ve 2 çocuğuna şiddet uyguladığını argüman edilen anneye süreksiz velayeti vermesi nedeniyle 5 yaşındaki kızından ayrıldı. 

Gaziantep’te yaşayan İsmail Panoğlu, boşanma basamağında olan eşi R.P.’nin birinci bebeğini doğumdan sonra ağzına peçete tıkayarak öldürdüğünü, öteki 2 çocuğuna da şiddet uyguladığını ve mevtle tehdit ettiğini tez etmişti. Yaşanan olaylar ve süren davalar nedeniyle İsmail Panoğlu çocuklarının süreksiz velayetinin kendisine verilmesi talebiyle avukatı M. Burak Arslan ile birlikte Gaziantep 3. Aile Mahkemesi’ne dilekçe verdi. Aile Mahkemesi sıfatıyla dilekçeyi pahalandıran Gaziantep 3. Aile Mahkemesi, daha evvel çocuğunu taammüden öldürme suçlamasıyla Gaziantep Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan ve hakkında iki çocuğu da azap yaptığı ileri sürülen anne R. P’ye, çocukların süreksiz velayetlerini verdi. 

Anne R.P’nin çocukları öldürmekle tehdit ettiğini ve şiddet uyguladığını belirten baba İsmail Panoğlu, kızının birini annesine teslim ederken, yanında bulunan 5 yaşındaki D.P’yi de anneye verilmesi için gözyaşlarıyla polise teslim etti.

“Anneme gitmek istemiyorum, annem beni dövüyor”

Küçük kız da “Anneme gitmek istemiyorum, annem beni dövüyor. Kardeşim D.P yanımıza gelsin” diye konuştu.

“Bu çocuğu da öldürmesinden telaş ediyorum”

Mahkeme kararı nedeniyle çocuklarından ayrılmak zorunda kaldığını belirten baba İsmail Panoğlu, şöyle konuştu:

“Şu an çocuğumu annesine teslim etmeye geldim karakola annesine verilecek. Çocuk annesine gitmek istemiyor. Emniyet takımlarına teslim ettim çocuğumu, annesi şiddet uyguluyor ve bir an evvel Aile Mahkemesi çocuklarımın velayetini bana verilmesini istiyorum. Zira çocuklarımı ben daha uygun koruyorum annesi koruyamıyor. 6 ay evvel tekrar şiddet uygulamıştı. Kızım D.P annesine gitmek istemiyor ağlıyor. Daha öncesinden birinci çocuğumuzu annesi R. P taammüden öldürdü. Bu çocuğu da öldürmesinden tasa ediyorum. Annesi kızım D. P’yi 2 seferdir taammüden yaralıyor. Annesine teslim etmek istemiyorum. Hem D. P’yi hem de D. P’yi anneden alınıp bana teslim etmelerini istiyorum.” (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir