BUSKİ’den kapsamlı temizlik

BURSA (İGFA) – BUSKİ grupları, kent merkezindeki mazgallarda paklık seferberliği başlattı. Gruplar önceliği hastane, okul ve nüfusun ağır olduğu bölgelere vererek, vatandaşların mağdur olmaması için ağır efor sarf ediyor. Altyapı kahırlarının önüne geçmek ve etraf sıhhatini korumak maksadıyla gerçekleştirilen mazgal paklığı Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer’de bulunan tüm mahalleleri kapsayacak formda devam ediyor.

6 AYDA 30 BİN MAZGAL TEMİZLİĞİ
Mazgalların içinde biriken kâğıt, yaprak, izmarit, kum, taş üzere atık ve yabancı unsurları temizleme seferberliği başlatan BUSKİ, 6 ayda kent merkezindeki 30 bin mazgalın paklığını gerçekleştirdi. BUSKİ, geniş kapsamlı çalışması doğrultusunda mazgal tıkanıklıklarından kaynaklanabilecek muhtemel sel felaketlerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

BURSA İÇİN EL ELE
Vatandaşlarla el ele vererek Bursa’yı daha yaşanır bir hale getirebileceklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, sağlıklı bir kent ve pak bir etraf için vatandaşları hassas olmaya davet etti. Lider Aktaş, “Yağışlardan ötürü meydana gelebilecek mümkün su taşkınlarının önüne geçmek hedefiyle yürütülen paklık çalışmalarının akabinde temizlenen mazgalların ilaçlanmasını da yapıyoruz. Etraf temizse, kent sağlıklı olur. Vatandaşlarımızı daha hassas olmaya davet ediyorum. Herkes üzerine düşen vazifeyi yaparsa, bu kadim kent için yapılacak hizmetler de amacına ulaşmış olur” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir