3 gün çalıştıkları kasaptan 470 kilo et çaldılar

Körfez ilçesi Atalar Mahallesi Cet Caddesindeki bir kasabın deposuna 25 Aralık günü saat 03.00 sıralarında giren hırsızlar, 70 bin lira bedelinde 435 kilo et çaldı. Sabah dükkanını açtığında etlerin çalındığı fark eden Hamdi Kaya, güvenlik kamerasından tespit ettiği, 3 gündür yanında yevmiyeli olarak çalışan Ş.P. ve E.P.yi polise ihbar etti.

Olay yerinde inceleme yapan polis takımları, şüphelilerin çaldıkları etleri birebir gece 04.00 sıralarında Gölcük ilçesindeki diğer bir kasaba sattığını belirledi. Şüpheliler, polis tarafından gözaltına alındı. Ş.P. ve E.P., emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Kasap Hamdi Kaya, kendisine teslim edilen etleri hijyenik ortamdan çıktığı için imha etti.

Yaşadığı hırsızlık olayını anlatan kasap Hamdi Kaya, “Sabah 6 sıralarında dükkana geldiğimde, deponun kapısı açıktı. Kapağı yerden 1 metre kadar kaldırmışlar. Demirle kaldırıp, altından girmişler. Birinci kaburgaları çalmışlar. Sonra yanlarında getirdikleri poşetlere antrikotları doldurmuşlar. 30- 35 kilo kadar hazır ciğer vardı.

Onları almışlar. Bunları otomobile doldurup, direk Gölcük’teki bir kasaba götürmüşler. O vatandaş da bu etleri gece saat 04.00’te teslim almış. Bir gün sonra ‘etler sana gelmiş’ diye aradığımda, haberinin olmadığını söyledi. ‘Nasıl haberin olmaz? Gece 04.00’te sen almışsın’ dediğimde, bu sefer ‘Gel etlerini al’ dedi. Onun getirmesi gerektiğini söyledim. Ama etler yerlere süründüğü için biz geri kabul etmedik” dedi.

80 BİN TL ZİYAN VAR 

Yaklaşık 80 bin TL ziyanının olduğu söyleyen Kaya, “Toplamda 220 kilo kaburga, 200 kiloya yakın antrikot, 30-35 kilo ciğer, 20 kilo kuzu gerdanı almışlar. Bir numune ciğeri de doğramışlar. Sanırım ikinci kere gelmeyi planlamışlardı, fakat gelemeden yakalandılar. Bu etlerin piyasa bedeli aşağı üst 70 bin TL civarında. Kırdıkları kameralar da 9 bin TL tutuyor. Toplamda 80 bin TL’ye yakın bir ziyanımız var. Bu bireyler, daha evvel gelip bizde yevmiye ile çalışan kişiler” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir